29.12.15

Esmaul Husna Dini Site Eklentisi Bannerı

Yukarıdaki uygulamada bu kodları kullandık, siz de url deki h ve w değerlerini değiştirerek deneyebilir ve nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Dilerseniz sayfanın kaynak kodunu inceleyebilirsiniz. Esmaülhüsna banner uygulaması bu kapsamda yapılmış bir sayfadır. Bu parametrelere ek olarak saniye ve görsel kalitesi parametrelerini de bulunmaktadır. Sitenize eklemek isterseniz aşağıdaki eklenti kodlarını kullanmanız yeterli. Parametreleri değiştirerek eklentiyi istediğini gibi değiştirebilirsiniz.

kullanılan parametreler :

h : yükseklik
w : gennişlik
sec : kaç sn de bir değişmesini istiyorsanız bunu giriyorsunuz (Örn : 6)
quality : görsel kalitesini giriyorsunuz. 3 kalite mevcut: low medium ve high. Bir değer girilmezse orta yolu seçerek default medium gelir.
mode : bu kısım görselin hangi aralıklarla değişeceğini belirler. random ve daily parametreleri girilebilir. daily parametresi girilirse görsel günlük olarak değişir. Bu sayede Günün Esması eklentisi olmuş olur. random parametresi girilirse sayfa her yenilendiğinde değişir. Diğer bir mod second modudur verilen saniyeye göre değişir default sec modunda gelir. İsteğe bağlı yenilemede ve ya günlük ayarlanabilir.
source: Görsel kaynağı bu parametre ile belirlenir. EsmaSiyah ya da EsmaYesil değerleri girilebilir. Esmaulhusna için iki farklı gorsel seeneği sunulmuş olur.
Frame in ve görsellerin boyutunu parametrelerle oynayarak değiştirebilirsiniz. sec parametresi kaç saniyede bir görselin değişmesini istediğinizi alır, yukarıdaki örnekte 6 girilerek 6 saniyede bir değişmesi sağlanmıştır isterseniz 1 sn isterseniz 100 saniye ya da daha fazla girebilirsiniz. Quality bölümünde 3 seçenek var, low medium ve high. Bu default medium gelir. Ben sitemde low kullanıyorum. Low da her bir görsel ortalama 12 kb, medium da 25 kb, high da ise 50 kb.
Sitenize eklerken herhangi bir problem yaşarsanız ya da daha farklı istekleriniz olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız, aşağıdaki yorum alanına istek ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.Sitenize özel olarak da eklentimizi geliştirebilir tasarlayabiliriz, yorumlar kısmından istekte bulunmanız yeterli olur.

Otomatik eklenti kodunu generate edecek bir form da tasarlamayı planlıyoruz bu sayede ayarlar görsel olarak form üzerinden de yapılabilecek.

İleride bir de form eklemeyi planlamaktayız. Rastgele değişen ya da günlük değişen versiyonları da yapılabilir, onları talep geldikçe yapmayı planlıyoruz. Bir de kod generate eden bir form tasarlayarak form üzerinde önizlemeli olarak eklenti kodunun oluşturulmasını sağlamak istiyoruz. Farklı görsel destekleri ve dil seçenekleri de gündemimizde. Faydalı bulduğunuz kaynak image ler vb. olursa yorumlar kısmına yazarak tarafımıza ileterek yardımcı olursanız seviniriz. 

Hayırlı bereketli olması dileğiyle..

Aşağıda birkaç farklı ayarın uygulamasını(kalite ve boyut ve saniye değişimi yapılmıştır) ve kodlarını bulabilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...