13.7.13

Alo Fetva Hattı 7/24 Hizmet Vermeli

Diyanet Alo Fetva Hattı Numarası : 190 (Bay - Bayan Fetva Seçimi de mevcuttur.)

Diyanet İşleri Başkanlığının verdiği Alo Fetva Hattı hizmeti mümkünse 7 gün 24 saat hizmet versin.

Nasıl ki bir insan her an hastaneye ihtiyaç duyabiliyor ve bu yüzden de hastanelerin acil sevisleri 7/24 açık tutuluyor, öyle de insan dini bilgiye, helal haram bilgisine her an ihtiyaç duyabiliyor. Hastahaneye gitsek ve bize Şimdi çalışmıyoruz, mesai saatleri içinde gelin dense belki sağlığımızdan oluruz, ancak konu din olunca mazallah ahiretimizden olma ihtimali var.

 Elbette gece yoğunluk fazla olmayacaktır. Bu nedenle hocalarımız az sayıda da olsa, dönüşümlü olarak, gece telefonların başında kalabilir.Hem, gündüz işinden dolayı ya da herhangi bir manisi olduğundan fetva hattını arayamayanlar da muhtemelen oluyordur. Bu gibi kardeşlerimiz de Alo Fetva hattının 7/24 hizmet vermesiyle fetva hizmettinden daha ziyade istifade edebilirler.

Ayrıca televizyonlarda gösterilen Kamu Spotu  reklamlarında Diyanet İşleri Başkanlığının Alo Fetva ve benzeri hizmetleri halka tanıtılsın. Halkımızın çoğu bu hizmetleri bilmiyor olabilir. Bu hizmetlerin halkımızca ne kadar bilindiğinie yönelik yapılacak anket çalışmaları ile bu konuda bilimsel veri elde edilebilir. Bilhassa Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı faaliyetlerinin, sadaka ve kurban toplama faaliyetlerinin Kamu spotları ile halkımıza duyurulmasında, banka hesap numaraları ve bağış yöntemleri konusunda televizyon üzerinden milletimize bilgi verilmesinde fayda görüyoruz. Diyanetin hizmetleri milletimize daha fazla duyurulabilir ve tanıtılabilir kanaatindeyiz.


4 yorum:

 1. Slm kıymetli dostlar benim bir sorum var bana cevap yazarmisin benim 5 sene konuştuğum biri var ve onunla evlenecem sınırlı olduğum bir tartışmadan dolay kişiye dedim bitti sen dünya ahret anam bacım sin sindi ne yapmaliyim

  YanıtlaSil
 2. Kocası nikah üzerine yemin eden birinin şunla konuşursan boş ol dediği halde konuşma dediği kişiden konuşursa boş sayilirlarmi

  YanıtlaSil
 3. Kıbleye ayak uzatılıp namaz kılınınki
  Kıbleye ayak uzatarak namaz kılınır kıbleye ayak uzatarak da namaz kılınır buna

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...