29.4.12

Reklamsız Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz Kodu

Aşağıdaki kodları kullanarak sitenize Bir Ayet - Bir Hadis-i Şerif Bir Söz ekleyebilirsiniz.

<iframe frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0" scrolling="no" src="http://kaabalive.net/birayet_birhadis_birsoz.php" width="100%"></iframe>
Yukarıdaki iki satır kodu sitenize eklemeniz sitenizde bu uygulamayı göstermeniz için yeterli. boyutlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Yukarıdaki uygulamanın nasıl yapıldığını da merak edenler ya da kendi uygulamasını geliştirmek isteyenler için kısaca değinelim. Sitenize yeni bir php sayfası ekliyorsunuz ve eklediğiniz sayfanın kodlarını aşağıdaki gibi düzenliyorsunuz.Daha sonra bu sayfayı en yukarıda yaptığımız gibi bir iframe ile çağırıyoruz. src=" " kısmında tırnak işaretleri arasına sayfamızın adresini yazıyoruz.

Gösterilen ayet hadis ve sözleri de yukarıdaki html kodlarında yapılacak değişikliklerle kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Örneğin yeni ayetler hadisler ve sözler ekleyebilirsiniz ya da dilediklerinizi değiştirebilirsiniz.

Bu uygulamanın en büyük özelliği reklamsız ve linksiz olması.

Benzer uygulamaları Allah nasip ederse geliştirip buradan yayınlamak istiyoruz. Örneğin sadece hadis, sadece ayet, hadis ve ayet, bir ayet bir hadis bir dua, bir hadis bir dua gibi farklı varyasyonlarda metinlerin gösterildiği uygulamalar yapıp ilerleyen günlerde inşallah buradan yayınlamak istiyoruz.

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...