30.9.11

Bir Ayet Bir Hadis Kodu

Diger Tüm Dini Site Eklentilerimiz Için Tiklayin...


Sitenize aşağıdaki görüldüğü şekilde bir ayet bir hadis kodu eklemek istiyorsanız aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz.

Kodda bulunan width ve height değerleri ile oynayarak sitenize uygun bir şekle sokabilirsiniz, benim gördüğüm kadarıyla en verimli sonucu yukardaki ayarlarla veriyor. Örneğin genişliğini daralttınız, bu durumda bazı yazıların eksik gözükmemesi için boyu arttırmalısınız. Yukarıda 100%'e 80 ise, 50%'e 160 ya da  180 yapabilirsiniz. Önemli olan görünmeyen-eksik satır kalmaması. Bu ayarlarla aşağıdaki gibi gözükecektir.


<iframe border="0" frameborder="0" height="480" name="sorularlaislamiyet4" scrolling="no" src="http://www.sorularlaislamiyet.com/lite/arsivden_secilen_4.php" width="250"></iframe>KODU:
<object border="0" classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0" height="199" id="obj1" style="clear: center; float: center;" width="138">   <param value="http://islamvedinim.tr.gg/isim.swf" name="movie">
<param value="High" name="quality">
<embed name="obj1" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" src="http://www.islamiyet.gen.tr/isim.swf" width="435" height="600"></object>
Esasen bu tarz site eklentilerini Diyanet İşleri Başkanlığı belirli kalite standartlarına riayet ederek üretse ve insanların istifadesine sunsa faydalı olur. Örneğin Esma-ül Hüsna Eklentisi, Namaz Vakitleri Eklentisi, Nasihatlar Eklentisi, Veciz Sözler Eklentisi, Kuran-ı Kerim Eklentisi, Hadis-i Şerif Eklentisi, Kaninat Kitabından Manzaralar Eklentisi ve benzeri... gibi. Bu eklentilerden bazıları internette var, ancak bu işe bir düzen getirilirse çok yararlı olur. Aynı zamanda tabii bunların farklı dillerdeki versiyonları da ayrıca büyük bir özenle üretilmeli.
Faydalı olması dileğiyle..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...